Про маленькі пенсії і недалеких людей

  Економіка

Про маленькі пенсії і недалеких людей

Чому пенсії завжди будуть замалі?

Тому що протягом всього життя, коли працездатна людина працює, вона заробляє і витрачає в 5 – 10 разів більше грошей, а ніж отримує в цей же час пенсіонер. Вийшовши на пенсію, в людини різко зменшуються доходи, а не апетити. А приводити свої бажання у відповідність до своїх доходів майже ніхто не вміє…

А чому люди недалекі?

  • в жодному законі чи нормативному документі нашої країни не гарантується, що вам буде вистачати державної пенсії на всі ваші забаганки. Тому закиди уряду чи політикам про малі пенсії мають такий же зміст, як звинувачення уряду у тому, що на дворі саме така температура, а не вища. Скільки ваші діти заплатили у пенсійний фонд, стільки ви і отримали пенсії. Якщо відрахувань у пенсійний фонд було недостатньо (бо ваші діти на роботі за кордоном чи отримують зарплату у конверті), уряд надрукував додаткові гроші що не підкріплені товаром. Після цього більшість товарів подорожчає і ви все-рівно придбаєте тільки ту кількість товарів чи послуг, що відповідає реальній дохідній, а не надрукованій частині вашої пенсії.
  • кожна освічена людина знає, що пенсія виплачується із відрахувань тих людей, що в цей час працюють. І ніхто не знає, яке буде співвідношення працюючих людей до пенсіонерів за 10-20 років. В Україні станом на 2019 рік кількість пенсіонерів по відношенню до працюючих, що платять податки в Україні, все ще збільшується… І ніхто на піку працездатності (коли найбільші доходи) не думає робити собі заощадження, щоб трошки краще жити на пенсії. Зате всі як один мріють про великі квартири чи особняки (які ви на пенсії не зможете опалити), дорогі автомобілі (які до пенсії втричі впадуть в ціні і ви на них не зможете часто їздити через малу пенсію), модний брендовий одяг, дорогі курорти та ін. І обов’язково кожних 2-3 роки новий дорогий гаджет. Тільки один останній пункт тягне на 3-4 тисячі долларів США непотрібних витрат протягом вашого життя. А це за умови 15% річних по гривневому депозиту + 1100 грн/міс додаткової пенсії. І це без докапіталізації вкладу протягом життя (так було б значно більше).

Чим більше я роблю таких обрахунків, тим більше переконуюся, що люди не просто недалекі, а розумово глупі…

One Reply to “Про маленькі пенсії і недалеких людей”